EMKY: Jak si užít aktivní dovolenou?

08.08.2023

Trávit celou dovolenou na lehátku u vody se ze začátku zdá jako super nápad. Ale opravdu vás to bude bavit každý den? Zařaďte si raději do programu nějakou sportovní aktivitu!  Provětráte hlavu, zbavíte se stresu, vyzkoušíte, co všechno zvládnete, a třeba si najdete i nový koníček. Které aktivity patří mezi nejoblíbenější a proč se jim věnovat právě na dovolené? 

Cyklovýlety – pro sváteční jezdce i ostřílené bajkery 

Kdy jindy vytáhnout kolo,  než o prázdninách? S kolem na dovolené se dá stihnout projet a poznat mnohem víc, než pěšky nebo autem. A nemusíte se bát, že vás bude brzdit fyzička, pokud vyberete vhodnou trasu, budete se celou dobu kochat a šlapat jen tak mimochodem. Na výlety tohoto typu je ideální krajina Jižních Čech nebo Jižní Moravy – tam navíc můžete výlet zakončit ve sklípku. Trénovaní jedinci se mohou vydat na Vysočinu nebo třeba do Jizerských hor.
Při cyklovýletech dbejte i na dobré oblečení, ideální jsou kousky, které rychle schnou a dobře odvádí pot. Svůj oblíbený cyklistický dres můžete doplnit i o naše legíny. Zvlášť dámy určitě ocení vysoký pas, díky kterému jim na kole nebude táhnout na záda. 

Vychutnejte si ticho hor 

V létě do hor? A proč ne! Utečete horku, které panuje u vody, a navíc dívat se na svět z ptačí perspektivy má prostě svoje kouzlo. Když vynecháte turisticky oblíbené trasy na Sněžku, Radhošť nebo Praděd a vydáte se poznávat krásy Bílých Karpat nebo odlehlejších částí Šumavy, čeká vás i klid a útěk od civilizace. Příroda je balzám na nervy a navíc chozením po horách trénujete celé tělo.
Nezapomínejte ale na dobré boty a vrstvení oblečení. Horské počasí může být zrádné. Pohodlným a praktickým kouskem jsou třeba naše legíny, které vás nebudou omezovat v pohybu, i když budete šplhat po kamenech. 

Ponořte se do světa jógy a tance

Letní dovolenou nemusíte trávit jen každodenním poznáváním nových míst na mapě. Někomu bude mnohem víc vyhovovat být na jednom místě a objevovat, co dokáže jeho tělo. Ideální na to je jóga nebo tanec. 

Intenzivní týden věnovaný józe, ve společnosti stejně naladěných lidí, je skvělý, pokud pravidelně cvičíte, ale nemáte čas chodit na víkendové workshopy. Navíc nemusíte nikam spěchat. V klidu se rozehřejete, zacvičíte si, zameditujete a ještě vám zbyde čas na procházky po okolí nebo konverzaci s ostatními. Vypnete hlavu, úžasně si odpočinete a budete odjíždět se spoustou zážitků. 

Možná vás ale horké léto láká rozvlnit boky a aspoň hudebně se přenést do Latinské Ameriky. Bude to salsa, bachata nebo argentinské tango? Letní dovolené s tancem jsou čím dál víc oblíbené. Je úplně jedno, jestli to bude vaše první setkání, nebo už jste taneční profíci, odjíždět budete příjemně unavení a natěšení pokračovat i v dalším roce. 

Ať už si vyberete jakoukoliv za nabízených aktivit, naše legíny budou vašimi spolehlivými společníky. Ať už v terénu, nebo v tělocvičně, zaručí vám 100% pohodlí. Vyzkoušejte to! 

Prohlédnout produkty

 

EMKY: Jak si užít aktivní dovolenou? - Emky

Podobné články

 • Crossfit černé legíny

  Vyzkoušejte crossfit: trénink, který vás neomrzí

  Milujete výzvy, zejména ty sportovní, ale nechcete se upsat jen jedné disciplíně? Baví vás zkoušet nové věci a motivuje vás, když na to nejste sami? Začněte s crossfitem! Že přesně nevíte, oč jde? Přečtěte si náš článek, kde vám tento funkční trénink představíme a ukážeme, proč je teď tak trendy.  Historie crossfitu Kdybyste se do…

 • Pánské legíny

  Legíny, anebo spodky? Co na to sportovci?

  „Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení!“ Znáte tohle rčení jen z turistiky? Tak u sportu to platí taky, hlavně pokud spíš než v posilovně zlepšujete svou fyzičku na čerstvém vzduchu. Ať už běháte, hrajete fotbal nebo makáte na workoutovém hřišti, jakmile přijde chladné počasí, přestanou vám kraťasy a tričko stačit. Jak to vyřešit, abyste neprochladli…

 • rendered.00_00_45_09.Still002

  Udržte si chuť běhat i na podzim: tipy pro sebemotivaci 

  Vydržet u běhání první měsíc je jednoduché, zvlášť když začínáte v pěkném letním počasí. Jenže po dalších týdnech může přijít únava, výsledky nejsou moc vidět a k tomu třeba zrovna venku prší. Neztrácejte hlavu a nehažte ručník do ringu. Raději si přečtěte naše tipy, které vám pomůžou znovu nastartovat chuť vyběhnout ven. A to i…