Legíny, anebo spodky? Co na to sportovci?

25.10.2023

„Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení!“ Znáte tohle rčení jen z turistiky? Tak u sportu to platí taky, hlavně pokud spíš než v posilovně zlepšujete svou fyzičku na čerstvém vzduchu. Ať už běháte, hrajete fotbal nebo makáte na workoutovém hřišti, jakmile přijde chladné počasí, přestanou vám kraťasy a tričko stačit. Jak to vyřešit, abyste neprochladli a zároveň vás nic neomezovalo v pohybu?  

Sportovní legíny – řešení pro běžce i crossfiťáky

Zatímco při cestě do práce vám při nižších teplotách bude stačit teplejší kabát, při sportovních aktivitách musíte myslet i na to, abyste měli nohy v teple. Zatím jste to vždycky řešili teplákovou soupravou? My pro vás máme něco mnohem lepšího, pohodlnějšího a navíc multifunkčního. Naše unikátní legíny EMKY jsou totiž přesně ten kus oblečení, který využijete při venkovních aktivitách od jara až do prvních mrazů. 

Že legíny nejsou pro pány a měly by si je nechat jen dámy na běhání? Tohle klišé už dávno neplatí. Zvlášť běžci nebo cyklisti určitě potvrdí, jaké výhody tento kus oblečení má, hlavně co se týká pohodlí. Nikde vás nic netlačí, nemusíte se bát, že se vám lem kalhot chytne do přehazovačky a navíc když se zpotíte, funkční materiál legín vlhkost spolehlivě odvede ven. To se o teplácích říct nedá. Kvalitní a funkční oblečení vám taky udrží motivaci k vyšším výkonům, protože nebudete myslet na chlad, ale na sport. 

Pokud byste si přece jen připadali moc na očích, noste přes legíny kraťasy. V chladnějším počasí je to výhoda, a například crossfiťáci už tak chodí i běžně na trénink do posilovny. 

Zkuste legíny jako spodky

Už jsme zmínili, že legíny jsou multifunkční. A to nejen v tom, na kolik různých typů sportů se hodí, ale také jak je můžete využít i jindy. Třeba jako spodky pod volnější běžecké kalhoty. Vrstvu navíc mohou ocenit i turisté. Naše EMKY v pohodě natáhnete i pod outdoorové kalhoty a nemusíte řešit podkolenky nebo hledat méně pohodlné, ale teplejší varianty zimních turistických kalhot. Naše legíny mají ploché švy a v pánské verzi přidaný klín v oblasti rozkroku, takže jako spodky pro muže jsou opravdu pohodlné.

Chcete to zkusit už tuto sezónu? Objednejte si naše EMKY a užijte si pohodlí a teplo při každé sportovní aktivitě.

Legíny, anebo spodky? Co na to sportovci? - Emky

Prohlédnout produkty

Podobné články

 • Crossfit černé legíny

  Vyzkoušejte crossfit: trénink, který vás neomrzí

  Milujete výzvy, zejména ty sportovní, ale nechcete se upsat jen jedné disciplíně? Baví vás zkoušet nové věci a motivuje vás, když na to nejste sami? Začněte s crossfitem! Že přesně nevíte, oč jde? Přečtěte si náš článek, kde vám tento funkční trénink představíme a ukážeme, proč je teď tak trendy.  Historie crossfitu Kdybyste se do…

 • rendered.00_00_45_09.Still002

  Udržte si chuť běhat i na podzim: tipy pro sebemotivaci 

  Vydržet u běhání první měsíc je jednoduché, zvlášť když začínáte v pěkném letním počasí. Jenže po dalších týdnech může přijít únava, výsledky nejsou moc vidět a k tomu třeba zrovna venku prší. Neztrácejte hlavu a nehažte ručník do ringu. Raději si přečtěte naše tipy, které vám pomůžou znovu nastartovat chuť vyběhnout ven. A to i…

 • Běhání_legíny

  Jak začít běhat: rady pro bezproblémový start

  Rozhodli jste se přidat do svého života trochu více pohybu a teď řešíte, jaký sport bude ideální? Jestli máte málo času na dojíždění do fitka či na aerobic a vyhýbáte se týmovým hrám, zkuste začít běhat.  Při běhání si zlepšíte fyzickou kondici, vyplavíte endorfiny a navíc budete venku na vzduchu. Vystartovat můžete klidně hned od…