EMKY: Sázíme na kvalitu materiálu i ušití

11.07.2023

Jak si představuješ ideální sportovní oblečení? Pohodlné, pružné a ještě aby odvádělo pot? Přesně takové jsou naše EMKY!

Od granulátu k pružné barevné látce

V čem se vlastně liší námi používaná látka od jiných? Začíná to už u barvení polyesterových vláken. Ty se vyrábí z bílého granulovaného polymeru a obvykle se rovnou barví a pak za určitých teplotních podmínek natahují a namotávají na cívky. Polyesterová vlákna, která používáme my, se napřed natahují a až pak barví, takže vrstva barvy i samotná vlákna zůstávají neporušená a dokonale hladká. Díky tomu barva na legínách déle vydrží a neopere se.

Z těchto vláken se následně upřede polyesterová příze a poté speciální stroj proplete tuto přízi do struktury, kterou si volíme podle požadovaných vlastností materiálu (více nebo méně pružná, pružná v jednom směru, pružná v obou směrech atd.).Výsledkem je polyesterová látka, ze které šijeme naše EMKY.

Byl dřív střih, nebo materiál?

Obvykle se začíná od nápadu na nový produkt. Začnete si ho rozkreslovat, vymýšlet detaily a ladit celek. Jakmile máte návrh i střih hotový, začínáte hledat tu správnou látku.

EMKY ale vznikly přesně obráceně. Našli jsme úžasnou látku, byla to láska na první pohled. A napadlo nás, že přesně taková látka je perfektní materiál na legíny. Vyzkoušeli jsme to a už jsme nehledali žádnou jinou. Střih jsme postupně vyladili a výsledek vidíte u nás na e-shopu.

Profesionální ušití zajistí pohodlí

Možná vás překvapí fakt, že nakoupenou látku nemůžeme rozmotat a hned stříhat a šít. Polyester ještě trochu pracuje a musí se nechat 48 h odležet. Po té době se materiál zkrátí o cca 2 m, ale dál už nepracuje.
Střih provádí automatický cutter.

Pak následuje obrandování nohavic a sešití. Pro šití legín je ideální flatlockový steh – plochý, zajištěný šev, který v jedné operaci složí dva materiály přes sebe a zajistí je pružným stehem. Díky tomu je šev nízký (plochý), měkoučký, perfektně elastický a stabilní. Navíc nikde nevylézají žádné nitě, a šev má i vynikající životnost.

EMKY jsou pohodlné nejen díky tomuto způsobu šití, ale také díky poměrně širokému pásku. Ten je prošitý na 4 místech aby nedocházelo k protáčení gumy uvnitř.

Nakonec každý kus vyžehlíme, složíme, zabalíme a pak už putuje k zákazníkům. Který kousek budeme balit pro Tebe?

Prohlédnout produkty

Podobné články

 • Crossfit černé legíny

  Vyzkoušejte crossfit: trénink, který vás neomrzí

  Milujete výzvy, zejména ty sportovní, ale nechcete se upsat jen jedné disciplíně? Baví vás zkoušet nové věci a motivuje vás, když na to nejste sami? Začněte s crossfitem! Že přesně nevíte, oč jde? Přečtěte si náš článek, kde vám tento funkční trénink představíme a ukážeme, proč je teď tak trendy.  Historie crossfitu Kdybyste se do…

 • Pánské legíny

  Legíny, anebo spodky? Co na to sportovci?

  „Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení!“ Znáte tohle rčení jen z turistiky? Tak u sportu to platí taky, hlavně pokud spíš než v posilovně zlepšujete svou fyzičku na čerstvém vzduchu. Ať už běháte, hrajete fotbal nebo makáte na workoutovém hřišti, jakmile přijde chladné počasí, přestanou vám kraťasy a tričko stačit. Jak to vyřešit, abyste neprochladli…

 • rendered.00_00_45_09.Still002

  Udržte si chuť běhat i na podzim: tipy pro sebemotivaci 

  Vydržet u běhání první měsíc je jednoduché, zvlášť když začínáte v pěkném letním počasí. Jenže po dalších týdnech může přijít únava, výsledky nejsou moc vidět a k tomu třeba zrovna venku prší. Neztrácejte hlavu a nehažte ručník do ringu. Raději si přečtěte naše tipy, které vám pomůžou znovu nastartovat chuť vyběhnout ven. A to i…