EMKY: Stát na místě nás nebaví

14.06.2023

Kdyby nám v roce 2017 někdo řekl, že budeme vyrábět a prodávat legíny pro milovníky sportovních aktivit a sbírat za ně spoustu chvály, asi bychom mu nevěřili. Začali jsme totiž úplně z jiné strany.

Startovní pozice: odhodlání a obchodní duch

Nápad na šití oblečení pod vlastní značkou vznikl jako řešení výpadku dodávky dětského oblečení pro obchod Evy Machkové. V té době jsme jen tušili, jak se šije podle střihů z časopisu Burda Style, ale to nás nemohlo zastavit. Bylo potřeba mít něco na skladě, tak jsme se do toho pustili. Dětské oblečení, sukně, kalhoty, co bylo třeba.

Mamka (Eva Machková) se během pár měsíců vypracovala na zdatnou švadlenu a já Tomáš Machek (syn) jsem se staral o to, abychom prodávali nejen u nás v obchodě, ale i v jiných městech.

Na kvalitě záleží

S růstem poptávky jsme museli řešit i rozšíření týmu a nákup materiálu. Psal se rok 2018 a nám se podařilo sehnat úžasný materiál, velmi kvalitní polyester, lehký jako pírko, ale zároveň držící tvar i barvu. A právě tehdy jsme zařadili do našeho sortimentu první legíny. Ty se staly vlajkovou lodí naší značky a nyní jsme se rozhodli dát jim samostatný brand – EMKY.

Stejně jako rostlo množství ušitých a prodaných legín, postupně jsme se s výrobou přesouvali do profesionálně vybavených dílen. Látku už teď nestříháme ručně, ale dělá to za nás stroj, stejně jako řadu dalších činností. Ale stále všechno kontrolujeme osobně.

Chceme se odlišovat od jiných legín na trhu tím, že EMKY s vámi vydrží roky, díky specifickému materiálu, který používáme. Samozřejmě chceme jít s trendy a navrhovat nové vzory, střihy a rozšířit tak náš sortiment. Máte se na co těšit!

Všechno drží vztahy

Jsme rodinná firma a za ty roky společné práce máme velmi pevný vztah. Vážíme si lidí, kteří s námi ušli kus naší cesty a udržujeme s nimi dobré vztahy. Jsme často v kontaktu, ať už jsou to majitelé dílen, se kterými spolupracujeme a díky kterým můžeme vyrábět EMKY v Německu a Polsku; anebo majitelé kamenných prodejen se sportovním oblečením, kterým naše výrobky dodáváme. Věříme, že spolupráce podnikatelů v rámci EU je to nejlepší, co pro sebe navzájem můžeme udělat.

Prohlédnout produkty

Podobné články

 • Crossfit černé legíny

  Vyzkoušejte crossfit: trénink, který vás neomrzí

  Milujete výzvy, zejména ty sportovní, ale nechcete se upsat jen jedné disciplíně? Baví vás zkoušet nové věci a motivuje vás, když na to nejste sami? Začněte s crossfitem! Že přesně nevíte, oč jde? Přečtěte si náš článek, kde vám tento funkční trénink představíme a ukážeme, proč je teď tak trendy.  Historie crossfitu Kdybyste se do…

 • Pánské legíny

  Legíny, anebo spodky? Co na to sportovci?

  „Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení!“ Znáte tohle rčení jen z turistiky? Tak u sportu to platí taky, hlavně pokud spíš než v posilovně zlepšujete svou fyzičku na čerstvém vzduchu. Ať už běháte, hrajete fotbal nebo makáte na workoutovém hřišti, jakmile přijde chladné počasí, přestanou vám kraťasy a tričko stačit. Jak to vyřešit, abyste neprochladli…

 • rendered.00_00_45_09.Still002

  Udržte si chuť běhat i na podzim: tipy pro sebemotivaci 

  Vydržet u běhání první měsíc je jednoduché, zvlášť když začínáte v pěkném letním počasí. Jenže po dalších týdnech může přijít únava, výsledky nejsou moc vidět a k tomu třeba zrovna venku prší. Neztrácejte hlavu a nehažte ručník do ringu. Raději si přečtěte naše tipy, které vám pomůžou znovu nastartovat chuť vyběhnout ven. A to i…